.

.

آشنایی هر چه بیشتر با نماز و پیامد های آن -وبلاگ برگزیده کشوری در سال 1392

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران

خاطره نماز اول وقت شهید رجایی

جمعه, ۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۴۳ ب.ظ

به گزارش افکارخبر، ‌ سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستادکل نیروهای مسلح به مناسبت سالروز شهادت شهید رجایی رئیس جمهور فقید کشورمان دو خاطره از ولایت‌مداری و نماز اول وقت وی بیان کرد.

سرلشکر فیروزآبادی در خاطره اول خود درباره ولایت‌مداری شهید رجایی گفت: در ابتدای انقلاب اسلامی مقرراتی برای احیا و واگذاری زمین‌های کشاورزی با انشا سه نفر از مجتهدین و تأیید حضرت امام خمینی(ره) ابلاغ شد و هیأتی برای اجرای آن به صورت نهاد انقلابی به نام هیأت‌های واگذاری زمین تشکیل گردید، در این مقررات، بندهای «الف»، «ب» و «ج» وجود داشت که بندهای «الف» و «ب» مربوط به زمین‌های بایر و موات و بند «ج» آن مربوط به زمین‌داران بزرگ بود. اجرای بند «ج» با مخالفت‌هایی در سراسر کشور مواجه شد و این همزمان بود با نخست‌وزیری مرحوم شهید رجایی، شهید رجایی با قدرت و جدیت از تحقق بند «ج» به عنوان فرمان امام خمینی(ره) حمایت می‌کرد. بنده هم مسئول یکی از این هیأت‌ها در خراسان رضوی بودم با مشکلات فراوانی روبه‌رو شدیم لکن به خاطر پیشبردن فرمان امام(ره) همه مشکلات را به جان می‌خریدیم تا زمانی که با درخواست بعضی از علما، حضرت امام(ره) برای پیشبرد اهداف مهم‌تر انقلاب فرمان توقف بند «ج» را صادر کردند.

 

وی افزود: همایشی از مسئولان هیأت‌های واگذاری زمین و نمایندگان روحانی در این هیأت‌ها در تهران تشکیل شد. شرایط هیجانی در همایش به وجود آمد و بعضی از اعضا بسیار ناراحت و عصبانی بودند از این که باید این کار ار متوقف کنند شهید رجایی به عنوان سخنران پشت تریبون رفتند و با آرامش اطمینان بخشی فرمودند ما تا امروز به خاطره حرف امام(ره) ‌ از اجرای بند «ج» حمایت می‌کردیم و از امروز به خاطره حرف امام(ره) از توقف آن حمایت می‌کنیم. اطاعت از ولایت فقیه همین است ما به حکم دینمان عمل می‌کنیم تا پایان گرفتن فرمایشات آن شهید یکی از مسئولین‌ هیأت‌ها پشت تریبون رفت و گفت تکلیف ما همین است که آقای رجایی فرمودند و همایش پایان یافت و همه با آرامش بر سر کارهای خود در شهرها بازگشتند این یک نمونه عملی از کارگزاران نظام در حمایت و تبیعت از امر و نهی ولی فقیه در یک موضوع جنجالی انقلاب است.

 

سرلشکر فیروزآبادی در ادامه در خاطره دوم خود که مربوط به دوران ریاست جمهوری ایشان بوده و در ارتباط با نماز اول وقت تصریح کرد: در زمان ریاست جمهوری شهید رجایی، مراسم بزرگی در میدان امام حسین(ع) تهران برگزار شد. سخنران مراسم، آن شهید بزرگوار بود. بنده هم به عنوان یک علاقه‌مند در آن مراسم حضور داشتم. دقیقاً به خاطر ندارم که ایشان سخنرانی را آغاز کرده بود یا وقتی که ایشان رسید به جایگاه وقت اذان بود، اعلام کردند وقت اذان است من اینجا نمازم را می‌خوانم و بعد از نماز سخنرانی می‌کنم همانجا در جایگاه ایستادند و نماز گزاردند بعد از نماز مشغول سخنرانی شدند.

 

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: شهید رجایی انسانی بود که به حرفی که میزد عمل میکرد. ایشان قبلاً گفته بود به نماز نگویید کار دارم به کار بگویید نماز دارم.

 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۹/۰۳
سعید صفاری