.

.

آشنایی هر چه بیشتر با نماز و پیامد های آن -وبلاگ برگزیده کشوری در سال 1392

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران

صرف ورود به کلیسا اشکالی ندارد، مگر این که فرد مسلمانی که در آن جا حضور پیدا کرده به گونه ای متشخص باشد که صرف ورود او موجبات رونق کلیسا را فراهم کند، یا فرد مسلمان از نظر آگاهی و تاثیر پذیری بگونه ای باشد که حضورش در کلیسا، تزلزل اعتقادی اش را موجب گردد و به انحراف عقیدتی فکری اش، منجر شود، که در این موارد و عناوین ثانویه، عقل و شرع حکم می کنند که مسلمان نباید کاری کند که مسجد از رونق بیافتد و زمینه های رونق کلیسا فراهم گردد و همچنین مسلمان باید از هرگونه ضرر و خطر احتمالی اجتناب داشته و از رفت و آمد به این مکان ها پرهیز نماید. همچنان که از رفتن به رستوران هایی که احتمالاً غذای آلوده و غیر بهداشتی دارند خودداری می نماید.

 

پس:

 

1. اگر کلیسایی متروکه بوده و تحت اشراف و نظارت مبلغان مسیحی و مورد استفاده مسیحیان نیست (تا خطر آسیب پذیری اعتقادی در بین باشد) می توانید از آن محل به عنوان «مکان نماز و دعا» استفاده نمایید. البته به شرط آن که نجاستی نداشته باشد که به محل سجده و بدن و لباس نماز گزار سرایت نماید و البته مستحب است که محل سجده و نمازتان را قبلاً آب بپاشید و پس از خشک شدن، در آن نماز بخوانید

 

2. محل عبادت مسلمانان «مسجد» است و جایز نیست که مسلمانان با گرایش به مکان های عبادی سایر ادیان، مسجد را خلوت نمایند.

 

3. رفت و آمد به کلیسا و ارتباط با تبلیغات مذهبی یهود و مسیحیت فقط برای کسانی جایز است که در سطح بالایی از معلومات مذهبی بوده و اعتقاد راسخی به اعتقادات اسلامی داشته باشند، به طوری که تحت تأثیر عقاید غیر مسلمانان قرار نگیرند.

 

4. آئین مسیحیت سال ها بعد از حضرت سلیمان پدید آمد و با این حساب آیا امکان دارد که حضرت سلیمان (ع) در کلیسا نماز خوانده باشد؟

 

 


 اللمعة الدمشقیة، کتاب الصلوة، مکان المصلی.

 

 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۲/۰۴
سعید صفاری